Mie inca nu-mi vine sa cred ca au trecut 4 ani, si Microsoft inca nu are un Control Panel care sa detina toate functiile celui vechi. Si ca lipsesc functii de baza (care existau in Win7) si pe care aici le rezolvi doar cu diverse trucuri. De exp. meniul de Start, care la unii pur si simplu moare (si nu ai alta solutie decat sa faci user nou). Am ajuns sa folosesc StartIsBack ca sa scap de chestii super annoying din amaratul de meniu de Start. Un alt exemplu: in Win7, puteam sa am 20 de conexiuni, VPN, dialup, whatever... le puteam accesa pe toate direct din traybar. Cu click dreapta Properties, puteam ajunge instant la ce am nevoie. Acum... click dreapta nu mai face NIMIC. Poti sa dai Connect si la revedere. Serios?

P.S. A nu se intelege gresit! Windows 10 nu e nici pe departe Windows 8 (oh, the horror), sau Windows Vista. E OK, si in ziua de azi nu prea mai ai de ales oricum... Doar ca dorm un pic pe ei domnii de la Microsoft. In 4 ani deja trebuia sa trecem la Windows 11, nu sa facem mini updates care necesita reinstalarea completa.