Dupa vreo doua ore in joc spun ca este superb. Atmosfera este cum n-am mai intalnit demult. Vreau sa precizez de la inceput ca nu sunt vreun fan Star wars asa ca nu-mi influenteaza filmele indirect cu nimic parerea despre joc. Gameplay-ul este fluid, variat si probabil inca nu am vazut o mare parte din ce se intampla pe tot parcursul jocului, nu am ajuns la upgrade uri spre ex, nu am companion robotelul ala simpatic inca. Grafica este f buna, tinde spre realism si cu o atmosfera mai ‘grea’, intunecata si nu o zic in sensul rau. Dar asta se poate schimba pt ca vor fi zone variate de explorat din ce am vazut intr-un preview.
Sunt foarte impresionat si nu sunt usor de impresionat in ultima vreme. Muzica, sunetul este bun si repet, atmosfera este incredibila. Se vede ca s-a pus suflet pt ca altfel nu pot sa imi explic. Cred ca m-am simtit asa ultima data cand am jucat primul Uncharted pe ps3 si apropo, are multe influente din el. Nu stiu din ce motiv m-a dus gandul si la Chronicles of ridick, poate ca a fost un joc f bun, facut si el dupa un film si a picat tot asa cand nimeni nu se astepta la mare lucru. Sau poate din cauza atmosferei din joc. Stiu am repetat prea multe ori asta. Este f bine finisat, personajul principal se face foarte placut, la fel ca celelalte intalnite, se simte ca un joc complet, fara microtranzactii, asa cum ar trebui sa fie. Nu am citit inca nici un review dar va recomand sa-l incercati.