Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Eu nu induc pe nimeni in eroare. Oricand am nevoie de ceva de la vreo institutie a statului, trebuie sa ma invoiesc de la munca, pentru ca nu pot merge nici inainte si nici dupa munca, iar vinerea e crima oriunde as merge.

Abea astept sa evoluam si noi si sa ajungem la nivelul la care sunt tarile de mana 1 de mai bine de 10 ani si sa eliminam de tot angajatii statului. Sa avem doar IT care sa se ocupe de mentenanta si totul sa se faca pe internet. Sa va aud atunci cum urlati de foame cersind un ban si sa numar banii cu un deget si sa printez chitanta la imprimanta matriceala.
Ba induci, cand spui ca la stat se lucreaza 6-7 ore pe zi.
Eu nu lucrez cu publicul. Vrei sa fie program la stat de la 2 la 10 seara ca sa ajungi si tu în afara programului de la serviciu? Sa stii ca si eu ma invoiesc ca si tine cand trebuie sa ajung inclusiv la alte instituții de stat. Sa nu crezi ca tu daca lucrezi la privat numai tu te lovești de cazuri din astea. Tu nu gandesti obiectiv, ci subiectiv. Ce vrei sa spui, ca daca cineva lucreaza la stat bate din palme si isi rezolva toate problemele, iar altcineva care lucrează la privat se chinuie sa își rezolve problemele?

---------- Post added 20-11-2019 at 12:43 ----------

Quote Originally Posted by raduadelin View Post
Daca esti atat de scarbit de situatia din tara asta, de ce nu ai plecat pana acum? De ce eventualitatea in care o sa iasa Dancila presedinte este factorul declansator? Din cate vad, motivele tale de nemultumire exista inca dinainte ca Dancila sa apara pe scena politica din Romania.
Cand o sa ajunga afara, acolo la instituțiile de stat nu vor fi cozi deloc si vor avea program de la 6 dimineața sau pana la 8-10 seara, special pentru angajatii de acolo ca sa nu fie nevoiți sa se invoiasca la sef.