L-am terminat si eu acum. Slabut si frustrant. Are un 6.5-7 din partea mea.

Primul joc in care, la ultima batalie, dupa ce am murit de vreo 15 ori, am dat pe cel mai mic nivel de dificultate ca sa pot trece.
Efectiv maxim de frustrant sa vezi cum te omoara din prostia jocului, cum in momentul in care ataca ea, nu poti bloca mereu sau nu te poti misca mereu, are nimatia aia cand te prinde si-ti scade viata, e un fel de cod/OP (ca si cum ai prinde pe cineva la MK intr-o parte si-l tii doar in pumni ca sa nu faca nimic).
Sau alte momente in care ea-ti poate "anula" tie loviturile alea speciale (gen LB+X) si efectiv pierzi stamina necesara loviturii respective doar daca activezi, chiar daca nu faci nicio animatie, dar tu nu-i poti bloca ei nicio lovitura de genu, chiar daca e vorba de momente cand nu se face rosie (dar asta e ceva ce intalnim la toti inamicii).
Sau cand te prinde intr-o serie de lovituri pe care nu le poti para si nici nu te poti misca sa te dai deoparte, pentru ca animatia de miscat efectiv nu incepe, oricat de mult apesi pe butonu ala.

Astea nu sunt momente de "git gud" si desi tot jocul m-am lovit de momente de genu asta, una e sa fie un moment de genu intr-o batalie normala, cu inamici, pe care-i omori si mergi mai departe si alta e sa fie intr-un boss fight unde fiecare milimetru de viata conteaza.

Iar faza cu cerut steam de la robotel, de cele mai multe ori apasam pe buton, zicea si nu facea animatia. Iar asta cand stateam pe loc, nu cand eram in combat (unde nu are sens sa nu mearga nici acolo, dar sa zicem ca intelegeam limitarea stupida impusa de dev).

Overall un joc decent, tras in jos serios de o tona de glitch-uri si limitari impuse aiurea de decizii cretine, dar este un inceput bun al seriei, daca vor continua cu el.

Pentru mine, faptul ca sunt complet outsider al universului, lucru ce e posibil sa fi fost chiar un plus, neavand asa mari asteptari, m-a surprins placut jocul si-l consider mult peste asteptari.

Ce mi-a placut, in schimb, a fost world traversal-ul, combatul in mare parte de joc (mai ales combinatia cu puterile fortei) si mi-a fost drag sa explorez ca sa mai gasesc cate-un shortcut sau ca a gasesc un nou chest (desi nu am prea umblat la customizare).
Ah si robotelu e simpatic