Dupa ceva incercari, l-am dat si eu gata. Overall, mi-a lasat o impresie pozitiva, dar nu m-a rupt in vreun mare fel ZOMG. Castingul este on point cu Geralt, Yen si Ciri, at least for me. Triss nu mi se pare chiar asa boccie, are momente cand arata ok, dar nu cred ca a fost vreun focus mare pe ea. Credeam ca vor merge un pic pe reteta GoT sau Spartacus cu unnecessary nudity si toate cele, dar au fost decenti. Nu cred ca e greu de urmarit, chiar si de catre cineva care poate nu stie universul, cu tot cu momentele de skip forward sau backwards fara anunt in prealabil.

Actingul nu este top notch, dar nu cred ca poti sa te astepti la asta cand te uiti la casting si iti dai seama ca este un serial Netflix. Blurul ala din cadre cred ca a fost facut special ca sa te introduca intr-o atmosfera, asa de, fantasy realm. As fi vrut ceva mai mult Witcher, dar per total, nu a dezamagit.

Nu stiu daca aveau vreodata ideea de a scoate mai multe sezoane deodata sau poate nu era buget, dar cred ca au ales bine sa scoata doar un sezon acum, pentru ca asa tii oamenii in suspans si ii faci sa vorbeasca, cam cum facea GoT si oamenii asteptau urmatoarea saptamana ca sa vada noul episod, vorbind la munca si peste tot despre ce s-a intamplat sau facand scenarii despre ce sa va intampla in urmatoarea partea. Asa, daca il scoatea pe tot bulk, oamenii il vedeau acum, vorbeau cateva luni si isi pierdeau interesul relativ rapid.

Tossed my 2 cents to Geraldo del Rivero