Quote Originally Posted by sandrino3867 View Post
Dar de ce sa-l baneze ? E democratie sau dictatura ? Va dati mari europeni dar va comportati ca niste securisti comunisti. Si Ceausescu ii baga la puscarie pe cei care stricau (imaginea forumului).
Permite-mi te rog sa spun ca e tocmai invers. In democratie ne rezervam dreptul de a alege singuri pe cine poftim in casa noastra, pe cine acceptam in comunitatea noastra. E ca in orice local serios din vest, unde scrie mare la intrare ca isi rezerva dreptul de a refuza clienti. Daca vii in casa mea si te apuci sa scuipi, plescai seminte si le arunci pe jos, te poftesc frumusel afara si iti urez drum bun. Daca era dictatura ca pe vremea lui Ceausescu, te "pâram" la securitate si cred se rezolva altfel, cu baietii de la "partidul muncitoresc" care "vegheau tara si o aparau de interesele dusmanilor".

Eu unul (ca si multi altii din cate observ), am cam obosit cu aceiasi comunisti batrani, pupincurismul la adresa celor care se perinda pe la ciolan de jde ani fara sa faca nimic bun, ignoranta si iq-ul limitat al fanbotilor pesedisti/comunisti. Personal am inceput pe Facebook sa tai din ei de ieri (inclusiv prieteni mai apropiati, la care chiar nu ma asteptam), dupa ce am realizat ca de ani buni fiecare discutie cu acesti fani inflacarati ai lui Iliescu, Dragnea, Veorica, Ciolacu si alti agramati, hoti, etc... nu rezulta decat in dureri de cap pentru mine, nu exista niciun numitor comun. Practic in majoritatea cazurilor nu faceam altceva decat sa ajung sa fiu injurat de morti si de raniti (pentru ca atat pot in momentul in care le demonstrezi cat de prost pregatiti sunt - ca sa nu spun ca mare parte chiar sunt prosti facuti gramada). Si, atata timp cat este contul meu (pe Facebook ma refer), atata timp cat este serverul meu (la ConsoleGames ma refer) pe care eu il platesc si il intretin, atata timp cat hostingul pe care doar o mana de oameni de aici il achitam (numai noi stim cum), cred ca avem dreptul acesta de a inchide usa unora care cauzeaza numai probleme.

Dar, vorba lunga... saracia omului. Asadar si prin urmare, intrucat am avut prea multe cereri si prea multe neplaceri cauzate de PS4&PS3, va anunt ca ne va parasi de pe acest site. Nu pentru convingerile sale (pentru ca da, inca traim intr-o tara libera), ci pentru faptul ca nu poate, sau nu vrea sa se integreze pe acest forum, nu face altceva decat sa trolleze. A mai primit un ban, si s-a intors la fel de axat pe scandal... Sunt ferm convins ca va gasi musterii in alta parte. Oricat de mult mi-ar gadila orgoliul faptul ca se posteaza mai mult din cauza sa, prefer un forum linistit, cu zero posturi, decat unul unde sa refuleze astfel de oameni. Nu suntem site de can-can, pe el oricum vad ca nu prea il intereseaza consolele (ironic, avand in vedere nickname-ul). Therefore, bye-bye PS4&PS3! Have a nice life!