Faceti degeaba thanks party in pijamale ca nu vreti sa intelegeti un lucru simplu.

In mare parte ce spune Khufu este ok, cu o singura greseala. Mare greseala.
Mai mult de 50% din oamenii cu Xbox 360 au migrat pe PS4 datorita gafelor over and over facute de MS la E3 2013.

Nu stau sa va retraduc tot E3-ul, alea sunt facts, il aveti pe internet.

Nu va mai adunati ca dronele in jurul unei persoane care ma confrunta doar pentru ca are talent la scris ca nu ma afecteaza, eu de asta sunt aici, ca sa discutam, ca sa confrunt si sa fiu confruntat si ca sa invat lucruri.

Insa, ridicati-va valurile de pe ochi cand dati thanks orbeste si intelegeti un lucru. PS4 NU A VANDUT MAI MULT DECAT XBOX ONE in anul lansarii 2013/14 DATORITA EXCLUSIVELOR pentru ca NU a avut cine stie ce exclusive.
Aduceti-va aminte ca PS4 s-a lansat cu Killzone si Knack.

DA, ulterior au avut o super generatie de exclusive, dar nu asta a fost motivul pentru care oamenii au trecut de la Xbox 360-> PS4 in loc sa continue pe platforma generatiei anterioare.

Cititi cu atentie ce scriu si realizati ca este adevarat.
Punctul de plecare a vanzarilor masive de PS4 nu au fost exclusivele (pentru ca la launch nu prea au fost), ci politica defectuoasa MS si puterea superioara a PS4-ului vanila fata de Xbox One ceea ce facea jocurile MP sa ruleze mai bine pe PS4.

Quote Originally Posted by Khufu View Post
Ca sa revin in lumea consolelor, tu pari mai mult anti-PS decat fan Xbox.
Am avut, am si voi avea fiecare generatie in care va exista, Playstation.
Iubesc playstation pentru exclusivele lor.
Injur Microsoft de care ori am ocazia si cred ca sunt cel mai vehement de pe forum atunci cand sunt idioti (adica aproape mereu).

Din contra, observand ca lumea ti-a dat 50 de likes fara sa citeasca ce am vrut eu sa spun de fapt (ca 80% cam eram de acord), tind sa cred ca este buna comparatia ta dar in alta ipoteza.