Bravo prietenilor tai ca s-au realizat, dar eu nu ma pot realiza din multiple motive:
1. chipul meu - sunt urat, si cu chip de copil care nu starneste interes pentru femei, dar incredere din partea patronilor
2. personalitatea mea e total diferita fata de cea a majoritatii romanilor
Am fost hartuit si mistocarit la oricare colectiv, din gradinita, scoala, pana in liceu si facultate.
Recunosc, nu sunt un om normal. Sau nu sunt un om dupa cum considera romanii a fi ceva "normal".
3. Am avut parte de o educatie stupida, fiind tinut din scurt de parinti, din cauza asta nu am putut sa-mi fac prieteni, nici sa relationez si sa ma integrez in societatea romaneasca (si nici nu prea mi-as dori din moment ce detesc smecheria, manelele, pitiponegeala, prostia romaneasca), nu stiu sa vorbesc cu o femeie! N-am deloc experienta in socializare si e prea tarziu sa mai acumulez.
4. Am fost un tocilar mediocru de media 7-8, niciodata n-am avut bursa, mai ales ca nici n-am avut profesori buni.


N-am putut niciodata sa sufar matematica, de aia nici informatica si marketingul nu ma atrag.
M-am orientat spre profilul uman. Din cauza asta nu-mi gasesc deloc un job. Si nici colegii mei din facultate nu prea au succes in cariera , dar fiind mai chipesi, mai cu parinti bogati, mai integrabili, au macar succes la femei!
De aia cred ca nu mai pot sa fac ceva in tara asta. Singura mea sansa ca sa ma realizez e emigrarea.

Pur si simplu am senzatia zilnica ca poporul asta ma uraste, nu ma mai suporta, si vrea sa faca sa ma car.
Eu vreau sa ma duc intr-o tara gen Suedia unde sa fie o populatie mai prietenoasa, educata si toleranta care sa-mi acorde un job usor si aia e.
Dar pana acolo trebuie sa fac rost de bani pentru emigrare si cum nu-mi gasesc job in tara asta de rahat....