Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post
Stop the psycho inside you, ma dog.
Mi-am amintit de gripa porcina, la fel de mare isterie era si atunci (excludem Romania pt ca : 2009, Traian Basescu, Din nou Traian Basescu pt ca marinar, betiv ,etc)
Lumea era in haos, bla bla bla.....Si situatia era mult mai grava.Tot asa a fost si asta anuntata ca pandemie(raspandirea unei boli foarte rapid pe tot globul).Si in aproape un an am avut cam 18-19.000 mii de MORTI.Corona asta are in jur de 5.000
E o diferenta.

Intre gripa aia care a omorat sute de mii de oameni de atunci si avea vacin si virusul de acum e panica indusa de presa si de autoritati.

---------- Post added 14-03-2020 at 12:08 ----------

Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
Insa, cu toata caterinca si relaxarea cu care incerc sa iti citesc postarile, felul tau de a pune problema incepe sa ma afecteze la modul serios in contextul in care chiar incerc sa fiu chill si sa am grija de familia mea in cel mai bun mod posibil.
Sunt convins totusi ca trebuie sa existe niste reglementari legale impotriva celor care raspundesc panica dusa pana la psihoza, adica fix ceea ce faci tu, inclusiv in mediul online.
Tinand cont ca nu vom iesi din casa, am tot weekendul la dispozitie sa ma interesez mult mai deep in privinta asta si crede-ma ca intr-un fel sau altul gasim o metoda sa se ia masuri impotriva ta, pentru ca e clar ca trebuie sa te opresti... cumva.
Esti liber sa nu citesti nimic pe internet daca vrei sa ramai chill.
Eu vreau sa raman informat.
Panica o induce presa, nu eu.


Dar daca vrei, eu incetez de azi sa mai postez orice.