Se vede progresul in genul BR in toti acesti ani, toate jocurile au adaugat cate ceva bun la gen, Apex poate cel mai mult (cand vine vorba de usurinta cu care poti sa lootezi, atasamente, ping system, etc). Nu am mai jucat PUBG de o galagie de timp, poate au schimbat intre timp, dar stiu ca la inceput era un sistem care acum mi se pare arhaic, cand vine vorba de looting. Aici, spre exemplu, au mers un pas mai inainte si armele vin deja cu atasament, ceea ce e un plus, nu mai pierzi timpul sa tot cauti ce se potriveste si ce nu cand esti cu frica ca te pandeste altul.


Fiind inca in BETA, probabil vor sa vada si cum merge piata de season pass si altele, ca daca scot bani cu siguranta o sa mai adauge macar o harta, plus solo, duo si quad (asta cred eu, se poate sa ma insel).

Legat de partea cu mai multe interioare, se cam bate cap in cap cu problema ta cu camperii, ca daca vor face si mai multe, o sa aiba si mai multe locuri de campat. Asa sunt FPS-urile in general, CoD preponderent: A lot of camping, unii doar asa stiu sa joace. Pe de alta parte, in BR, trebuie si ceva strategie care include si parte de camping, dar unii o duc la rang de arta Nu cred ca vor face vreodata (ei sau altii) vreun joc in care cei care campeaza sa fie vizibili pe harta. Oricum, doar cu campat, nu ai cum sa castigi, decat norocos. Cel mai bun antrenament este sa te tot impusti cu adversarii, sa vezi cum se comporta armele, sa te folosesti de imprejurari, etc. Aia care stau ascunsi si trag un glont abia dupa 10 minute, nu au cum sa creasca in joc.