Daca launch date era gandit in November 2020 consolele sunt deja in productie iar robotii care le asambleaza nu fac Coronavirus. Cu transportul va fi mai greu... dar eu sunt printre aia optimisti si cred (sper) ca scapam la vara. Cel putin de isterie si de blocade, nu neaparat 0 cazuri.

Nu toata China este inchisa, in ciuda a ceea ce vedem la TV si pe site-urile care incita la suicid, oamenii in China inca traiesc, China va fi ok, a trecut peak-ul.
Ce te faci cu astia din tarile 'civilizate' din Europa de Vest care ne fac pe noi romanii xx dar ei stau in cur pe podea in metrou si pun chiflele pe ciment cand mananca, ii pishca hartia aia de la burger il iau cu mana goala si evident nespalata -> am vazut stat in cur in metrou in N orase din asa zisa Europa civilizata pe care am fost norocos sa o cam vad toata.

In 2008, in Viena, era nationala Germaniei avand meci cu Austria la Euro. Am luat pranzul in centru la catedrala, suporterii germani erau beti si borati pe ei si dormeau pe ciment cu mufa intinsi efectiv pe asfalt.
In aeroport in Miami am vazut familie din Italia (sau Elvetia, whatever vorbeau italiana) cu copil mic care inca nu mergea in picioare si il lasau sa se tarasca pe jos in terminal in jegul ala de numai ciuma nu e pe jos.

N-ai cum cu din astia... nu merge, virusul wins.

PS: Nici de-ai mei nu mi-e rusine, am fost azi echipat ca Master Chief la medicul de familie ca sa iau o adeverinta pentru asta mic si acolo in cabinet era dilaila ca la tabinet. Nu purta nimeni masca, fetele avea covrigi pe masa direct na, se simtea' si ele bine.
N-ai cum ... cu asemenea... n-ai cum sa nu fie pandemie... n-ai cum...