Quote Originally Posted by Dant3 View Post
Sa pui bani la ciorap, sigur PlayStation 5 o sa fie mai ieftina cu vreo 100$. Este singurul lor mod în care mai pot curăța camera după ce au aruncat cu rahat in ventilator.
"Daca este chiar mai ieftina decat Xbox, ii iau copilului lui Xander un XSX cadou daca nu vinde mai mult."

Am marit un pic aici pentru ca asta este partea cea mai importanta. Tu crezi ca daca ar fi cu 100$ mai ieftina, nu ar vinde mai mult? Eu zic ca vinde mai mult chiar si cu pret la fel sau mai aproape decat 100$. La diferenta asta de bani, o sa fie no brainer pentru multi oameni sa cumpere consola Sony, pe langa oamenii care sunt deja in eco-sistemul Sony cu investitii mari in libraria de jocuri si cei care isi doresc sa le joace exclusivele. Deci, nu o sa fie nevoie sa pun bani deoparte, de asta sunt ferm convins.

Multi si-au luat trigger din cauza specificatiilor, dar cum spuneam, pana la urma, pentru multi (printre care si eu), va conta end resultul, adica jocurile. Ce ne pregatesc, cum se misca, etc. Sunt convins ca minunea asta cu SSD-ul lor, no loading, no deduplication bla bla va fi vazuta doar pe acele exclusive ale lor, unde vor stoarce iar orice farama de putere din cutie. Si este normal sa fie asa. La multiplatforms, ramane de vazut, pe hartie XSX pare ca are avantaj. Microsoft ma castiga daca fac jocuri bune, nu pentru ca au HW mai bun. Am deja un PC.

Pacat ca au dat cu mucii in fasole cu BC. Doar PS4 si chiar si acolo, doar primele ~100 de jocuri (parca se iau dupa playtime sau sales, ceva de genul) sa fie la lansare, cam slabut si merita criticati pentru asta.


PS: Bloodborne 2 fara loading screens ca in primul suna bine de tot.