Eu l-am abandonat dupa vreo 30h. Am adorat Origins si egiptul, povestea, personajele, sistemul de combat, absolut tot. Am facut inclusiv full exploration guide si am fost absolut fascinant.

Aici...e efectiv acelasi joc, dar in alta locatie, o locatie care cel putin pe mine, nu ma atrage la fel de mult ca Egiptul si o locatie marita artificial prin intinderile alea mari de apa, in care esti efectiv obligat sa pierzi foarte mult timp nefacand nimic sau prin cateva batalii monotone si insipide.

Am incercat sa fac si doar povestea principala, dar la fel cum spune si Khufu, nu poti avansa fara side quests, care au devenit atat de repetitive si enervante incat nu am mai avut rabdare.

Astfel ca din toata seria, am 3 jocuri pe care nu am reusit sa le termin nici pana in ziua de azi (desi 90% din ele le-am avut day 1) - Black Flag (dupa ce 3-ul l-am facut aproape 100%), Syndicate (dupa ce Unity mi s-a parut fenomenal in ciuda problemelor tehnice avute) si Odyssey (care a venit mult prea repede dupa Unity). Si cu siguranta nu ma voi reintoarce la ele.

LE: a mai fost si Rogue, pe care nu l-am incercat niciodata si nici nu o voi face. Faptul ca a venit in acelasi timp cu Unity, dar avand mecanicile invechite, m-au facut sa nu-l iau nici macar la 5$.