Ai foarte mare dreptate, odata ce ai jucat Origins, l-ai cam jucat si pe asta, fiind practic pe acelasi calapod. Daca as fi rau as zice ca e un reskin

Ea il jucase prima data pe asta si cand a vazut ca este si unul in Egipt, a zis ca trebuie neaparat sa il luam si pe ala, locatia este de neratat, lucru cu care sunt de acord. Dar..daca le joci asa, back to back, o sa ti se para un adevarat mashup, nu mai stii daca esti Bayek sau Kassandra (ca sa fim politically correct). Locatiile imi plac amandoua, desi inclin spre Egipt si eu. Nu se compara nimic de aici cu cataratul pe piramide si privitul de sus de acolo din varf, parere personala. Partile de mare si desert au fost adaugate ca sa mai rotunjeasca harta, indeed, mai ales ca nu ai prea multe activitati pe acolo sau chestii de explorat (in anumite parti de desert chiar nimic nimic).

Eu am aproape toata seria pe Steam (Uplay), dar mai mult pentru colectie. Black Flag il am si nu e incercat, Unity sau Syndicate de asemenea. Am incercat putin Rogue, dar mi s-a parut slab tare, l-am lasat dupa cateva ore. Pentru mine, Origins si Odyssey sunt primele interactiuni reale cu AC dupa multi ani. Este buna directia in care au mers, stilul asta de RPG, combat imbunatatit, dar odata cu toate schimbarile, chestiile de nuanta au disparut.

LE: Pentru cineva care are nick-ul meu, e ciudat ca nu am jucat Origins pana acum