Ai dreptate cu astea, dar sunt cazuri exceptionale, mai speciale/rare si sansele sa se trice atat de multe prea des nu cred ca vom vedea, dar nah, fiind vorba de niste componente hardware in general, sansele sunt sa pice, ca orice alt hardware. Dar e bine, desigur, faptul ca au de unde alege si aici cred ca Microsoft are un avantaj, cu un produs pe piata de atatia ani si in care pot baga ceva mai high level.

Tu oricum ai acces la mult mai multe cazuri de genu (lucrand in domeniu) dar la utilizare normala, personal (si niciun alt prieten de-al meu) nu a avut astfel de probleme in toti anii de utilizare SSD la utilizare normala (aici excludem chestiile gen editare video zilnica cu transfer de 80-100GB zilnic).

Also, asta cu spatiu cred ca depinde de la persoana la persoana. Eu de cand am One X-ul (cu 1TB) cred ca o singura data am fost nevoit sa sterg ceva ca sa pot instala altceva, in conditia in care oricum tin ~10 jocuri pe HDD at all times din care ma joc 2, poate maxim 3 jocuri odata (nu in acelasi timp ), asa ca nu-l vad ca pe un minus, mai ales avand si noua "extensie" (sa vedem costurile) la inca 1TB externi cu asa mare usurinta, dar macar sunt pe M.2.