Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Nu am jucat decat primul joc la vremea lui si mi s-a parut silly rau de tot (in a bad way) si doar o copie proasta si retardata a GTA, asa ca nu i-am dat prea mare importanta niciunui alt joc din serie.
Mie mi se pare in a good way. Genul acesta de distractie nu-l gasesti in alte jocurile mari.
Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Am tot vazut reviews zilele astea si pare ca arata chiar bine asa ca am incercat aseara jocul de X360 prin BC (se pare ca l-au dat la Gold) doar ca sa vad cum e dpdv gameplay, dar e foarte slab, cel putin controlul.
Ma pricep destul de bine sa tintesc din controller, nu am nicio problema sa joc 3rd person shooters chiar si fara aim assist, dar aici e foarte greoi totul, desi am dat sensibilitatea la maxim pe ambele axe. Efectiv pana reusesti sa misti tinta iti ia o vesnicie si daca sunt mai multi inamici, mai mult dai pe langa decat in ei.

Iar controlul masinilor este dezastruos si fara frana de mana efectiv nu poti lua o curba.

Sunt curios daca au schimbat lucrurile astea si daca da, poate asa merita achizitionat.
Nu tin minte asa ceva. Cred ca e de obisnuinta. Lasa-i setarile cum a fost gandit si joaca-l pana prinzi.
Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Dpdv poveste/univers, am inteles ca-i cam cel mai bun/memorabil din serie, un joc mai "grounded" si care-ti ramane in cap dupa ce-l joci.

E cineva pe aici care l-a incercat?
Adevarat, e favoritul meu si-mi aduc aminte cu placere de el. Si 4 mi-a placut, au fost implementate superpowers cat trebuie. Agents of Mayhem nu l-am terminat si nu cred ca o sa revin.