Nu e prima data cand face Altex asa ceva. Si eu am patit-o de la ei cu niste casti cumparate din magazin. Greseala mea ca am cumparat din magazin si nu am putut face retur. Nu se aplica cele 14 zile cf. legii. Iar de retur nu mai vorbesc, depinde foarte mult de seful de magazin daca iti accepta returul si sa schimbi produsul.(banii greu ii mai cezi inapoi)
La mn situatia a fost ca mi am dat seama acasa ca produsul este resigilat. Aveau fire de par pe buretii aceia laterali de la casti. Cred ca de aceea erau si reduse...

Ati vazut si voi ca au produse reduse si apar doar la un anumit magazin in stoc. Nu le poti comanda online. Ciudat nu?

De atunci m am decis sa nu mai cumpr de la Altex direct din magazin produse ceva mai scumpe. Daca e sa cumpar, cumpar online, ai legea de partea ta.(14 zile retur). Atentie, nu se incadreaza toate produsele.

Deci faza pe care ai patit-o tu, nu e ceva nou ptr mine. Eu cred totusi ca ai gresit si tu. Eu daca eram in locul tau, direct retur. Unii accepta retur doar folosind curierul. Asta e, plateam curierul si gata. Faza cu Anpc+reclamatie ..sunt de durata, si n-o sa mai poti face retur.
Stiu e frustrant sa cumperi un produs nou si sa -l gasesti resigilat.
N-are treaba ca e achitat cu card de credit. Merge foarte usor sa faci retur.

Bafta!


Sent from my iPhone using Tapatalk