Single post: PS4 Pro

  1. #3088 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am dus la bun sfarsit misiunea cu curatarea PS4 Pro-ului. Praful in cantitati mai mari era doar intr-o parte a radiatorului si putin printre circuitele de la power brick, exact cum vazusem si cu camera periscopica inainte sa il curat.

    Am atasat cateva poze intr-o rezolutie mai buna unde se poate vedea exact starea in care era. Am schimbat si pasta termica cu Arctic MX-4 ( 35lei ) iar pentru curatarea radiatorului si a power brick-ului am folosit un spray cu aer comprimat ( 14lei )

    Am fost surprins sa vad cat de putin praf a fost in comparatie cu praful care se pune pe el in acea camera, credeam ca voi gasi si panze de paianjen in el, am mai vazut pe youtube unele cazuri extreme cu praf pus. Conteaza mult mai mult cat de des este folosita consola decat mediul in care sta.

    Multumesc pentru sfaturile primite!

    In cazul in care mai este cineva cu un caz similar, asa arata interiorul unei console folosita doi ani intre 30 si 60 de ore intr-un mediu cu foarte mult praf:
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg