pentru mine se aplica treaba cu xbox exclusiv ca nu am PC de gaming si nu o sa investesc acum in asa ceva. cu banii de pe o placa video imi iau XSX. si da MonkY rezolutia si fps nu e totul, dar pentru restul arhitectura din PS5 este ceva inedit si chiar am incredere ca odata cu eliminarea bottlenecks din I/O si cu noul ssd vom avea jocuri cu gameplay unic.

repet suntem in pragul lansarii unei generatii noi de console amandoua sunt grozave si orice consola ai alege o sa fim rasfatati.

PS: mie imi place cum arata PS5 si stiu ca sunt destui care fac misto si urasc designul, e plin neogaful si alte forumuri. uite nu sunt singurul care imi place:
23 de milioane de views si are 1.2 milioane de likeru si 51k de dislike.

---------- Post added 16-06-2020 at 11:54 ----------

BTW de hype: As of Monday, PS5 reveal event videos have amassed more than 80 million combined views, which is double PS4’s first E3 (about 40m) and significantly higher than PS4’s own reveal event (around 53m) or PlayStation’s most recent E3 showing in 2018 (55m).

The figures, which are based on YouTube views from official PlayStation videos, demonstrate the huge demand for new information on Sony’s next-gen console.