Eeeh, vedem cat de grozave vor fi. Eu unul speram la un pic mai mult, dar, poate va compensa M.2-ul (si mai mult de atat ar fi crescut pretul peste limita "acceptabila" de majoritatea). Oricum, stai linistit ca nu vei observa diferente intre un SSD de maxim 2.5GB/s vs unul de 5GB/s. Eu ma joc de ani buni cu 30-40GB/s, si daca nu as cronometra in ms si nu m-as uita in benchmark-uri, nu m-as prinde de diferente. Dar e funny ca a prins chestia asta de la Sony... au realizat ca vin cu CPU/GPU power mai slab, asa ca au batut moneda pe ce aveau si ei mai bun. Nu pot sa le spun decat "bravos lor", conteaza marketingul enorm... doar ca in final, jocul se randeaza in RAM, codul se executa de catre CPU si GPU, nu de pe SSD. Am tot discutat despre asta, cu exemple si date tehnice, asa ca nu mai revin. Oricum, se vor vinde bine ambele... ajuta la pandemie.

Cat despre design, gusturile nu se discuta. Mie nu-mi place, si n-o sa ascund asta pentru ca au dat nu stiu cate milioane like. Sorry. Din punctul meu de vedere, la design au dat fail. Sper sa recupereze la altele...

P.S. Eu am votat ca iau si PS5, ca sa nu avem discutii... Asta e, o sa-i pun stickere, o vopsesc, o ascund... dar tot o iau.