Salutare,

Am luat pentru pusti un 360S si am incercat azi sa-l setez cu un cont localizat in UK, cont facut in prealabil pe laptop.
Pe consola i-am dat download profile. La setari, consola e pusa tot pe UK.

Acuma' zic, daca tot e in casa, sa pun si Netflix pe ea. Problema e in felul urmator:

Cand ma loghez pe contul de Xbox Live imi dispar sectiunile cu Apps, Movies and TV, Music si altele.
Apar doar primele 4 in care pot accesa doar aplicatiile deja instalate (windows media player, picture viewer si inca vreo 2), Jocurile, sectiunea de Social si Setari. Imi zice ca, daca mai vreau aplicatii, sa ma duc la Apps Store dar, nu am cum sa ajung acolo.

Daca nu sunt logat in contul de Xbox Live, apare totul...pot sa dau browse si sa vad aplicatiile din Store.
Vreau sa descarc Netflix sau Youtube de exemplu > Imi apare un prompt sa ma loghez in Xbox Live.
Fac asta insa, atunci dispar toate aceste sectiuni si nu pot descarca nimic. Pot doar sa ii dau Pin si sa vad App description.

Unde gresesc, ce nu fac bine?

Ma scuzati daca s-a mai vorbit insa, din ce am cautat am dat numai peste vpn-uri, schimbari de dns, nave spatiale pentru mine.

Multumesc pentru atentie.