Initial ma gandeam sa ii fac un review dar nu sunt ca ACG sau altii. Adica sa am cunostinte tehnice pe deoparte si cum sa structurezi un review pe de alta. In ult zile m-am gandit la joc in felul de m sus decat ca un review ca la carte.

Deci un review nu mai fac. Deja am scris mult pe acest topic. Si cred ca la ce ai dat quote insumeaza ce simt acum. Ca jocul merita m mult, ca imi doresc sa fie privit m favorabil si ca e un joc bine facut (chiar si la poveste).

E greu sa dau o nota. Primul e mai stream lined, si e... primul. De aia il tin putin putin m sus decat part 2..Al doilea e mai complex si m curajos in abordare (prin comparatie primul e safe). Nu as vrea sa ii dau zece. Poate 9 sau 9:50. Singurul incovenient real e ca se lungeste, o simti. Si ptr mine gunplay-ul (ca ma chinuiam sa pun crosshair pe ei si imi lipsea finetea miscarii; zicea cineva ca ar fi deadzone-ul si/sau aim acceleration). Recunosc ca vreau sa fiu si chitibusar si sa nu ii dau zece.

Cand o sa pui review-ul, o sa imcerc sa scriu punctual la ce suntem de acord si ce nu.