Conferinta a fost decenta. Nu foarte buna, nu rea, cam in media ultimelor conferinte ale ambelor tabere.
Nu inteleg totusi de ce atata TFLOPS si de ce atatea SSD-uri si atatea memorii si memorii si multe FLOPS totul e cu mult FLOPS dar cu multe desene animate.

Momentul cu Ori mi s-a parut jenant. Jocul e deja ok asa cum e, leave it be. Simt ca mi-au pierdut timpul.

Nu faceti greseala sa fiti dezamagiti ca din anumite jocuri au aratat doar un teaser scurt (STALKER, Fable, astea sunt pentru 2021 still in pre-alpha sau nici atat), asa este mereu la inceputul unei noi generatii, anul lansarii mai slab.
Bombele vor cadea in 2021/2022. Remember 2013/2014. O sa vedeti.

Hyped for:
Halo Infinite - ce au aratat a fost cam siret de adidas, dar nu ma indoiesc ca jocul va fi monumental
STALKER 2 - am innebunit de bucurie ca apare
Fable - si o poza daca imi aratau, eram fericit. Dar totusi, doar 'Fable' ca si nume
Forza Motorsport - asteptam, imi place
Hellblade 2 - aici iar, au aratat un siret si-un nasture, dar jocul in sine va fi fabulos
CrossfireX - e aici, am ramas putin mut, mi-a placut ce am vazut si vreau sa vad mai mult. Chiar mi-a starnit interesul

Interesant:
Avowed - joc de iulie/august cand e seceta
The Medium - vreau sa vad mai mult

Restul, niste mizerii, dar conferinta fara mizerii nu se poate, trebuie sa umple o ora.