S-a plans cineva de combat? Eu nu am vazut.
Sau te referi la mine?
Eu am zis ca este foarte misto atunci cand functioneaza binesi ai posibilitatea sa joci cu adevarat (nu cand tabara 5-7 oameni pe tine din toate partile si nu ai timp sa schimbi nimic). Lucru patit tot mai des din pacate.

Also, o chestie mega frustranta aseara, dupa ce am trecut in act 2 mi s-a spus ca tot ce m-am chinuit sa curat in prima parte de harta...well...trebuie sa fac din nou - pentru ca s-au intors mongols si au reacaparat niste ferme.

Si m-am dus frumusel sa vad care-i faza, ca deh, combatul este fun - am dat fast travel langa una din ele si m-am dus, am vazut ca trebuie sa salvez 3 oameni, fiecare la cate o casa, aam omorat 5-6 inamici, salvat 1 om, inca 5-6 inamici, salvat 1 om, inca 5-6 inamici, salvat un om.
Also, o alta chestie nasoala e ca efectiv nu stiam mereu unde este urmatoarea casa, a trebuit sa ma invart prin zona aia destul de mult pana am gasit si intre case, in unele cazuri, am gasit si patrule random.

Good. Hai sa merg la urmatoru (tot cu fast travel pentru ca nu mai am ce face pe acolo dupa ce am deblocat side missions) si ce sa vezi, same thing - de salvat 3-4 oameni din 3-4 case, fiecare cu 5-6 inamici. Curat si aici si onto the next one...

Si ce sa vezi...acelasi lucru - mai fac odata acelasi lucru si zic sa mai explorez totusi prima zona (nedescoperita complet) ca sa mai schimb putin atmosfera si cum mergeam eu, am dat peste alta misiune identica si am zis hai sa o fac si salvez primul om si la al doilea...am inchis consola si m-am pus la un serial

Mega cheap shot din partea lor, ca sa creasca artificial durata de viata a jocului.

Azi nu am de gand sa continui misiunile alea ci voi continua cu alte misiuni in partea a doua de harta.

Also, am patit pentru a 2a oara faza cu stand-off si inamicul acoperit de vegetatie si nu am putut vedea cand ma ataca

Si da, ai mare dreptate cu ce zici de console si jocuri si singurul lucru care ma face sa continui jocul (pana-l termin, sper) este ca nu am literally nimic altceva de jucat in perioada asta, dar consider ca este cea mai slaba exclusivitate Sony din ultimii ani.

LE: app de partea artistica - jocul sufera de aceiasi problema pe care o avea si RDR2 - se schimba atmosfera de la o secunda la alta, acum e soare, acum e intuneric, acum ploua, acum e soare, acum e ceata, la urmatorul pas e complet senin.