@Svart - wow, sa spui "caracterele sunt superficial creionate si nememorabile" in aceiasi propozitie cu TLOU2, iar asta dupa ce ai jucat doar cateva ore din joc si totusi sa consideri GoT GOTY (personal), ceea ce implica si povestea si personajele ... just...wow...
Dar daca e sa discutam despre TLOU2, o facem pe thread-ul propriu.

Revenind la joc, am urcat rapid un filmulet cu 5 situatii "speciale" din cele ~3h de joaca de aseara, in care se vede super AI-ul, faza cu calul (unde ambele dati se vede clar ca nu am apasat pe nimic si el nu a facut nicio animatie) si faza cu stand-off.