Single post: Ghost of Tsushima / Director's Cut
-
Member

Originally Posted by
Svart
Lipsa lockului nu e un minus. Cand te napadec inamici in toate partile e greu sa schimbi intre ei din lock-on, e mult mai simplu cu stickul directional. Combatul nu mi se pare slab, am reinceput si eu un playthrough pe lethal si primle fighturi sunt grele, se pot compara cu cele din jocurile mentionate de tine mai sus, iei cam one shot de la orice. Si revin la o obsesie de a mea, Dark souls si Bloodborne nu sunt jocuri grele, necesita doar rabdare. Sekiro si Nioh sunt alta mancare de peste, primul nu am avut rabdare (si skill

) sa il termin, iar la Nioh 1 am facut platina printre nervi si injuraturi.
Ai dreptate cu lock-ul. Într-adevăr într-un open world era foarte dificil și te încurcai și mai mult în butoane. Nu am zis că, combatul e slab. E puțin mai slab in comparație cu Dark Souls, Blooodborne, Sekiro care sunt top din punctul meu de vedere, aici mai "sare" frame-uri ca să zic așa, înțelegi tu, asemanator cu Nioh. Și pentru mine preferatele mele sunt Bloodborne, DS3, Sekiro, Nioh. La Sekiro, am stat la ultimul boss 3 luni [emoji23], dar și satisfacția când l-am terminat a fost fantastică. De aceea și faptul că aseară am luat-o pe coaja o ora de la ultimul ronin din questul ăla mythic (probabil oboseala fiindcă nu e foarte greu) nu ma deranjat deloc, nici nu am vrut sa scad dificultatea așa cum în jocurile menționate mai sus as fi vrut sa fi putut să o fac in unele momente [emoji23]
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro