Sunt foarte curios ce anume iti poate placea la Godfall dpdv gameplay. Si vorbesc foarte serios, pentru ca sunt efectiv curios.

Mie mi se pare absolut penibil. Animatii oribile si trecerea dintre ele, mai ales dupa RDR2 si TLOU2, loveste de foarte multi ori pe langa sau dupa ce omoara un inamic, animatie de lovire e completa indiferent daca este sau nu blocata. Si nu au aratat mare lucru - doar mers pe coridor si batut cu inamici. Super gameplay
Grafic e doar shiny dar nu e nimic wow. Au bagat reflexiile cu RTX (presupun, pentru ca nu am avut rabdare sa ma uit la tot) dar putine particule care si dispar destul de repede, nu interactioneaza cu mediul inconjurator nici prin animatii si nici prin fizica.
In diferite locuri pe harta sunt maldarele alea de monede care parca sunt acolo din era PS2 cu o textura penibila cu super putine poligoane si cu care, desigur, ca nu interactioneaza macar ca sa scuipe cateva particule.
De vegetatie nu zic nimic pentru ca este la nivelul PS3, iar mediul inconjurator e super low poly chiar daca e shiny.
Cam oriunde pui pauza in jocul asta, arata ca un joc current gen, daca nu last gen, in niciun caz next gen.
Nu mai zic de anumite momente in care inamicii par ca leviteaza si nu au deloc contact cu solul (vezi la 4:01).

Eu din contra, as spune ca l-au facut pe genunchi in 6 luni, cam de cand au aratat prima imagine in primavara.
O bijuterie de joc

Intr-adevar, au aratat cateva jocuri interesante, dar nimic nou si nu toate exclusive (gen Crash Bandicoot 4).

LE: nu incerc sa te jignesc sau sa ne certam sau mai stiu eu ce. Doar ca mie mi se pare un joc foarte slab si inca nu reusesc sa inteleg nici macar ce gen de joc vrea sa fie si pentru ce anume ar trebui sa lupti acolo.