Am terminat jocul. Până la urmă n-am fost chiar așa rău.
Mi-a placut antanogistul principal, Jacob Seed, foarte bine interpretat. Chiar a fost memorabil. O sa caut actorul sa vad ce e cu el.
- partea narativa bunicica. Cumva tematica asta de cult religios m-a dus cu gândul la Bioshock Infinite, dar mai mult mi-a plăcut aici. Mi-ar fi plăcut să fie mai întortocheată așa....a fost destul de simplistă.
- misiunile satisfăcătoare, excepție fiind unele din ele foarte enervante in rest nu am simțit nicio repetivitate. Urăsc in schimb misiunile stupide care îți mănâncă mult timp precum cea cu carnea "bucătarului", mi s-a părut cam controversata și nepotrivita. A și aia cu testiculele. Mi-a plăcut ideea de a recuceri teritoriile pierdute, fiecare având o animație diferita chiar daca era scriptata.
- soundtrack mișto! Bv Ubi
- grafica satisfăcătoare
- multe arme, mașini, avioane, vapoare ce-o fi.

Nu mi-au plăcut unele misiuni și faptul că are multe bug uri. Mi-ar fi plăcut să aud și vocea personajului meu.
Un joc ok, dar nu as fi dat niciodată 60 de euro pe el. Cum zice "cineva", e un wait for sale.
PS: n-am apucat sa joc arcade, am dat acum 2 mape pe solo. Interesant. Am văzut ceva asemănător in Doom 2016.
Acum trec la new dawn.