Un pas mare pentru progresul tarii ar fi sa scapam si de PNL, nu doar de PSD, si sa avem un guvern USR-PLUS din 2025.

Stiu cam care vor fi rezultatele alegerilor pe anul asta si cu siguranta de la anu' vom avea un guvern de coalitie alcatuit din PNL si USR-PLUS. Asta e, va trebui sa facem un compromis anul asta si sa ne aliem cu ciuma galbena ca sa scapam de ciuma rosie.
Nicusor, fara PNL, n-are nicio sansa in fata Firei, mai ales ca acum si-au anuntat candidatura tot felul de fosile gen Tariceanu, Ponta, Basescu (a fost bun la vremea lui, l-as fi preferat pe el decat pe Nicusor fiindca are autoritate, dar acum, dupa ultimele dezvaluiri ca ar fi fost turnator, nu l-as mai vota), Catarama, Floriiin Caliiiineeeescu (ce i-o fi venit si lui asta? ) care sunt pusi sa-i fure procente ca sa castige Firea, la fel cum au facut Predoiu si Turcescu in 2016.
Numai printr-un miracol sau doar daca ar absenta pensionarii de frica covidului ar castiga, in caz contrar, cred ca noi bucurestenii o sa incepem sa emigram in numar mare la Cluj.


Naiba stie cat o sa tina coalita PNL-USR-PLUS, dar din experienta imi dau seama ca se va termina urat cum s-a terminat si in cazul aliantelor de tip CDR si D.A, si cu un PSD in haine noi triumfand iar la alegeri.

Lucrurile in tara asta nu se vor misca pana nu vom scapa de toti politicienii vechi , pana cand nu vom curata toate institutiile de stat de fosilele securiste si comuniste, dar mai ales, daca am scapa de toate partidele care au fost la guvernare in ultimii 30 ani (PSD-PNL- PMP -aka PDL - UDMR, si de toate figurile politie obosite ca alde Tariceanu, Basescu, Ponta, Orban care trebuiau sa aiba carierele politice demult incheiate la cat de esuati au fost in functii).
Si mai ales, daca ar veni la putere nu neaparat oameni noi, dar si cei mai competenti si mai corecti, ca fiecare generatie are scursurile ei. Degeaba am vota oameni noi daca respectivii sunt baieti de Nastase sau fiice de Basescu, asa repetam istoria.


Anul trecut am avut o sansa mare si am irosit-o. Puteam sa-l fi avut pe Barna presedinte acum.
Cred cu certitudinie ca ar fi gestionat mai bine situatia pandemica decat o face talambul actual, cu guvernul lui de frezati inutili si cu nasul pe sus.
Imi vine sa sparg ecranul de fiecare data cand le vad mutrele de PSD-isti imbracati in haine de liberali.