Pare cert ca Firea o sa piarda.
Mahalagismul si jigodismul ei nu mai sunt tolerabile.
Mai nou , in plina pandemie si stare de alerta, se pozeaza cu Pandele si copilasii ei la scoala, in dimineata inceperii anului scolar, fara masti, incalcand legea care psune ca parintii nu aveua voie in scoala.
O aroganta din aia iesita din comun, specific unui cuplu regal din ala absolutist.
Ea sters pozele, ba a negat ca le-a facut mai de dimineata de la 6, ba de duminica.....e cam clara treaba.

Noul inceput de an scolar a fost catastrofal, prost organizat, traficul in Bucuresti a fost oribil.
Bineinteles, ea a avut timp sa faca poze de familie.



PSD-istii, stiindu-se pierduti, au recurs si la atacuri ieftine , scotand-o pe Dana Budeanu la inaintare cu inregistrarea aia.
De la Badalau care a deranjat discursul pana la inregistrarea lui Budeanu, pesedistii parca intentionat ii dau castig de cauza lui Nicusor.

Am impresia ca unii pesedisti si securisti nu o mai vor pe Firea si ar prefera sa paraziteze doar prin consiliu, si sa-l lase pe Nicusor sa-si bata capul ca primar cu problemele pana isi frange gatul si il papa penelistii cu totul. Nicusor poate ca o sa castige, dar il asteapta un mandat catastrofal si cu siguranta va fi considerat dezamagitor. In plina pandemie si intr-un Bucuresti dupa 12 ani de administratie pesedista....nu stiu ce sa zic, dar Nicusor nu mi se pare candidatul potrivit pentru functie, mai ales ca consiliul va fi divizat.