Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Eu nu inteleg cum de tot castiga Negoita ala la S3. Este o lichea infecta care merge cu nasul pe sus si se crede cel putin rege. Pe langa ca nu face nimic pentru cetateni, dar tot ce face ca "infrastructura", face doar ca sa-si lege el imperiile imobiliare intre ele si cu puncte de legatura mai importante.
Nu inteleg cine naiba-l voteaza. Eu daca aveam de ales intre o capsuna stricata si el, in mod clar alegeam capsuna stricata
Credeam ca ai jucat Mafia si ai inteles ceva despre cum functioneaza politica din culise.

Simplu. Are relatii cu interloparimea locala, dar si pentru ca are notorietate si bucurestenii din sectorul 3 il plac , plus ca in ultima vreme a bagat bani grei in reclame cu "Sectorul 3, cei mai buni" .
Cauta pe net cazul despre " despre prostituatele de la Rin Grand Hotel din 2010" .
Eu cand va spun ca Bucurestiul e condus de clanuri de interlopi, securisti si proxeneti infiltrati in toate institutiile de ordine de la politie pana la judecatorie , din restaurante si cluburi pana la hoteluri, inclusiv multinationalele le detin......... nu ma credeti, dar asta e realitatea. Pana si presa e controlata de securisti si moguli mediatici.

Alegerile nu se fac dupa voturi, ci dupa negocieri.
Sau prin batai pe strada cum s-a intamplat recent.
Si se pare ca clanul Pandele si celelalte clanuri pesediste asociate au pierdut in fata clanurilor "liberale" conduse de interlopi imobiliari ca "Caine", cel care il sustine pe Nicusor si guvernarea Orban.
Controlul asupra Romaniei e ca un joc de strategie din culise.
Interlopii s-au prins ca PSD-istii au ajuns sa fie huliti si nu mai sunt doriti de bucuresteni care s-au mai desteptat si s-a vazut la proteste, Firea nu mai dadea randament, asa ca au schimbat vreo cativa primari, inclusiv pe Firea.
Si Negoita, fiindca a stiut sa se reorienteze separandu-se de PSD si batand palma, a fost reales.
Baluta a ramas primar pentru ca are relatii cu clanul sportivilor.
Cum v-am spus, tara asta nu o sa se faca niciodata bine. Emigratul e singura solutie, cu toate ca si in occident exista mafioti si interlopi , dar din aia mai discreti, mai rafinati, mai de elita, plus ca acolo nu e saracie ca lumea sa se planga de coruptie.