Absolut enervanta placa asta cu PC-urile vieţii. Nu vad de ce mi-as lua un PC echivalent cu XSX (cel putin dublu ca pret, undeva la 1100-1200$) care imi va face constant probleme din cauza proastei optimizari a jocurilor. Faimoasele CTD-uri sau infinitele probleme legate de drivere, si alte buguri suparatoare.

Nu mai amintesc de faptul ca-n cativa ani, PC-ul devine depasit de situatie, caz in care o iei de la capat cu schimbatul componentelor.

E absolut comic cazul RDR2, unde abia un pic peste o treime din userii Steam chestionati aveau un PC capabil sa duca jocul pe recommended. Cat de ipocrit sa fii s-o tii langa cu mustard race, dar tu sa ai de fapt o rasnita de cafea pe post de PC?. https://www.pcgamesn.com/red-dead-re...m-requirements

A, da, ca merita sa ai un PC potent cu care faci (si) lucruri utile, precum proiectare si tot felul de editari muzicale, foto-video, sau analize specifice, de acord, nimic de zis. Dar nu sa cheluiesc mii de euro aiurea pe un sistem, doar pt. jocuri.

Am avut diverse configuratii PC, dar nu ma mai intorc in veci la asa ceva. Consola e la un nivel dedicat anume gamingului, iar de aici rezulta ca buzunarul meu va fi mult mai protejat de cheltuieli inutile timp de-o generatie.