Quote Originally Posted by nicugoalkeper View Post
Uni jucau asa pe PS4 si altii vorbesc la PS5 de 4k@120MHz:

Ar trebui sa fie funny, doar ca nu exista "4k@120MHz"... 4K@120Hz poate.

Anyway, guys, am si eu o nelamurire, si poate ma ajutati sa inteleg. Cred ca nu am prins eu prea bine din teardown-uri sau poate nu am inteles corect. Deci Microsoft cand a prezentat consola, a aratat clar ca pentru expansion M.2 vom folosi portul dedicat extern. Deci daca vreau sa adaug inca 1TB, nu desfac consola, nu pierd garantie sau ceva. Dar daca vreau sa inlocuiesc M.2-ul intern, nu pot sa fac asta (cel putin fara pierderea garantiei), nu? Trecand la PS5, Sony a aratat ca nu exista expansion port extern pentru inca un M.2, deci nu se poate face decat prin inlocuirea M.2-ului intern. Cu alte cuvinte, nu exista expansion, ci doar replacement. Care presupun ca automat aduce dupa sine si warranty void. Sau de fapt acel slot la care avem acces, nu este acelasi cu slotul in care se afla M.2-ul original? Cu alte cuvinte, PS5-ul are 2 slot-uri M.2?

Thanks in advance!

Update: paul spune ca la ambele M.2-ul intern este soldered. Ceea ce nu e bine deloc, pentru ca e totusi un "consumabil". Prin urmare, daca e asa, eu unul va recomand sa cumparati consolele cu extra garantie, daca puteti. You'll thank me later!