Da, recording e altceva, dar nu e acelasi lucru cu streaming. Iar pentru asta exista sigur un spatiu alocat special.
Also, posibil ca chiar pentru acel quick resume sa fie alocati acei 100GB din SSD pe care nu-i vedem pe nicio consola. Sau pentru ambele.
Desi, again - Sony nu a zis nimic despre aceasta functie, dar ma astept sa existe.
Posibil ca chiar un chip de memorie sa fie alocat complet pt astea 2 taskuri, astfel incat sa nu fie afectate restu, in caz ca pica.

Am incercat cu DriveDx si aveai dreptate (cum ma gandeam si eu ca-i cam imposibil) - 24.6TB in acesti 4 ani, ceea ce e chiar decent, dar si super forjat pe partea mea comparativ cu ce s-ar face pe o consola.

Eu stiu ca ai bagajul de cunostiinte necesar si cu asta-ti castigi painea si nu contest ce spui - tot ce spun eu ca efectiv nu conteaza la consola, este ceva ce nu se va atinge intr-un mediu normal (sa zicem, un 99.9% din useri) si mai degraba mi-as face probleme ca mi se topeste plasticu ala ordinar din care sunt facute "labiile" alea, decat ca-mi pica SSD-ul de la prea mult scris. Desigur ca glumesc, pentru ca nu are cum sa se topeasca plasticu ala daca nu-ti ia foc casa

Just my 2 cents, dar problemele consolelor next gen vor fi altele, in niciun caz asta - cel mai probabil ceva la care poate nici nu ne gandim noi acum.