Quote Originally Posted by MonkY View Post
@jormungandr86: Totusi Xbox Series S ca si consola e mult mai mica (si trebuie tinut cont ca sunt oameni care nu au spatiu, sau se plimba foarte mult cu consola dupa ei). Daca nu ma insel, e cea mai mica, consola "next-gen". Chiar sunt curios cum arata in real life langa un Nintendo Switch, docked. Pe langa ca e mult mai mica, consuma mai putin (ar fi ideal pentru proiect gen portable next-gen console), presupun ca e si mai putin zgomotoasa (dar nu bag mana in foc pentru asta), se incalzeste mai putin, costa mult mai putin, si e damn fast pe partea de loading (ceva ce nici Xbox One X nu poate). Practic, e un Xbox One mai mic, cu ceva extra goodies. La pretul ei, eu zic ca va zbura de pe rafturi.

Da, ca si voi, eu voi merge pe XSX, nu e pentru mine inca o jucarioara. Dar tare sunt curios cum va sta XSS-ul in vanzari fata de XSX. Nu m-ar mira sa fie chiar on par... Nu stiu de ce credem noi pe-aici ca majoritatea cauta the ultimate shiznit. Daca vroia asta, probabil ca isi lua un super PC cu o placa video gen 3090, care numai ea costa cat 3 XSX-uri...
adevarat ce spui dar totusi, cred ca multi ar prefera sa dea 1000ron in plus pentru 8TF de GPU (vb de puterea unei rtx2070), 6gb DDR6 in plus (aici l-as include la pretul placii), 438gb SSD (undeva pe la 450ron daca vei cumpara separat expansion) si player 4K

---------- Post added 06-11-2020 at 15:50 ----------

Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
Eu cred ca merita mai mult un Xbox One X decat Series S. In plus ai si unitate Blu-ray, iar performantele sunt aproape identice daca nu chiar mai bune pe XOX.
mi-ai luat vorbele din gura, clar, un one X la 300euro e best buy! vor mai iesi jocuri in urmatorii 2 ani pe el, beneficiaza si de 4k enhanced la jocurile de Xbox, 360 si ONE X, feature pe care series S nu-l are!