dtancu: mai trage si tu de sliderul acela de DLSS, mai trage de cel cu Ultra Settings... pune-l pe High ca nu e chiar asa de rau, mai ales in 4K si cu RT. Dar nu inteleg, nu iti e OK un joc ca WD Legion in 4K, toate la maxim si la 60FPS? Si btw, acolo cred ca e lock la 60FPS, nici nu stiu daca se poate mai mult, indiferent ce placa video ai...

Dar nu, nu tin partea developerilor, insa trebuie sa intelegi ca oricum pe ei ii doare fix undeva de optimizare pentru un 3090. Adica trebuie sa te gandesti la PC-uri, cam cati clienti detin un 3090? 0.1% sau poate chiar mai putin? Not really worth the trouble. Gandeste-te ca ei mai mult se chinuie sa faca jocul sa mearga OK pe placi video gen 2060, 2070, 2080... cele pe care probabil le detin majoritatea. Dupa care, don't get me started with AMD... PC-ul in momentul de fata e o mica varza, cu jde milioane de configuratii.