Quote Originally Posted by Encman View Post
Momentan incerc sa-mi dau seama daca este o problema intr-adevar.. ca apoi sa vad care ar fi solutia.
In afara de colegul @amon2051 care spune ca nu ar fi niciun fel de tearing odata ce ai game mode on (dar cu Astro, pe un B9), nu am gasit pe nimeni care sa fie in aceeasi situatie. Cu AC Valhalla nici atat.

In alta ordine de idei, nu as vrea sa marit TV-ul actual si sa fac gaura si in buget. Ar fi pacat, TV de ~ 2 ani, nu tocmai de lepadat.
Dar sincer, e de rahat, daca un PS5 nu poate rula pe modele "mai vechi" de TV-uri fara sa aiba tearing in 4K@ 60 hz. Nu de alta dar dincolo de nu stiu ce artificii cu 120hz, etc, acesta este ce s-a asteptat in mare de la PS5: sa scoata 60 de frame-uri in 4K (nativ sau nu).

Poate speculez momentan, agit spiritele in mod inutil, ma mai documentez. Eventual cumpar consola si ma dumiresc singur. Dar albul ala.. damn!
O sa fiu in aceeasi situatie cu tine, daca o sa castig la tombola . Tot B8 am si eu de 1 an.. sper totusi sa nu fie asa dar pana nu testam nu cred ca o sa aflam