Quote Originally Posted by GlontzVidia View Post
Eu cred ca aveti mailurile stricate cine a zis ca la 18.07 a primit mailul. Va plangeti ca ati dat comanda cu 3 minute mai devreme si va scrie altceva. Eu am facut comanda la 17.59 si am primit mail la 18.00 cu tot cu tombola ambele in acelasi timp. Si nu era nimeni obligat sa plateasca. Odata ce plasai comanda, primeai mailul, consola era rezervata. Plata se poate face in maxim 3 zile(mai primesti mail cu linkul de plata in aceste zile). Toti cei care fac reclamatii la ANSPdeceuri sunt putini frustrati ca le-a scris ceva si nu au consola garantat ca au fost ei zombie si dadeau refresh din 10 in 10 secunde normal ca site-ul nu are timp sa se actualizeze si daca 10000 oameni dau refresh pe un site in acelasi timp se duce de rapa tot scriptul lor. Altex nu are servere de milioane sa sustina 10000 taburi odata sa le afiseze la toti odata. Vreti doar sa va agatati de speranta ca autoritatile vor face ceva. aflati ca nu vor face nimic, in romania merg lucrurile greu pe ideea ,,las ca merge si asa,, nu veti putea schimba asta din prisma unei comenzi confirmate. Trezirea, daca vreti sa schimbati ceva nu altex e problema in tara asta. daca toti s-ar unii asa ar fi mai usor dar mna foamea e mare si doar cand e foame se iau actiuni. Am dreptate?
Cred ca ar trebui sa tragi aer adanc in piept si sa te linistesti putin si sa nu mai dai vina pe "Romania". In plus, iti sugerez sa nu mai vorbesti aiurea fara sa cunosti.
Eu am dat comanda la 17:52 cand nu era vreun Banner, vreun anunt sau vreo data de la care era disponibila consola. Aparea cu statusul "In Stoc" si fara alte lucruri aditionale.
Cu plata ai dreptate, am primit mail cu 3 secunde inainte sa fac plata, dar cine sta sa verifice un mail (de care stii deja ca este un mail automat in care ti se specifica faptul ca ai o comanda facuta). Daca tu faci asta, te felicit, esti mai destept decat mine.
Cu toate acestea, eu nu m-am dus sa-mi vars frustrarea aici, nici pe Facebook si nici la telefon cu un angajat Altex (nu-i condamn pe cei care au facut, ii inteleg pe deplin si au dreptate).
Doar atat va rog (in general), nu va mai dati cu parerea si nu mai vorbiti fara sa cunoasteti (asta e un sfat de viata, va aduce numai belele)