Quote Originally Posted by geo971986 View Post
Altex a facut o treaba mizerabila dar si inteligenta. Au stiut ca "entuziasmul" pentru consola e atat de mare incat romanul va accepta orice iar autoritatile, in cel mai fericit caz, le vor da o amenda simbolica. Practica Altex este una murdara insa defapt cine ii incurajeaza/sustine? Cati dintre cei care se simt inselati sau nedreptatiti de aceasta organizare si-au retras participarea pentru a nu sustine acest mecanism? Ne place sa protestam si dorim stoparea abuzurilor dar eforturile...sa le faca altcineva Cine crede ca ANPC va opri pe viitor aceasta tehnica sunt un pic naivi...
Am un prieten care a prins aceasta tombola si aparent nu te poti retrage, banii sunt blocati pana maine indiferent.
Cat despre tam-tam-ul asta cu tombola, cu faptul ca nu sunt console destule....oameni buni , in ziua preorderelor oficiale, am stat geana pe emag si altex...tin sa va spun ca emag-ul si-a epuizat stocul in cateva ore...altexul a avut stoc cel putin 1 zi jumatate. Poate ca nu ar trebui sa ne mai lamentam atat ca de ce nu sunt console...traim vremuri naspa, fiecare retailer, furnizor a facut ce a putut....Da nu sunt de acord cu faptul ca am avut banii blocati 2 luni si ceva, dar din pacate astea sunt circumstantele.
In plus, cine stie cati dintre noi , am luat consola pentru ca suntem fani/gameri/etc sau am cumparat-o doar pentru ca e ultimul gadget si hai sa fim si noi la moda.Nu am nimic cu nimeni, mai ales cand vine vorba de oamenii care fac specula...este fix problema lor.