Quote Originally Posted by lucicleric View Post
Am un prieten care a prins aceasta tombola si aparent nu te poti retrage, banii sunt blocati pana maine indiferent.
Cat despre tam-tam-ul asta cu tombola, cu faptul ca nu sunt console destule....oameni buni , in ziua preorderelor oficiale, am stat geana pe emag si altex...tin sa va spun ca emag-ul si-a epuizat stocul in cateva ore...altexul a avut stoc cel putin 1 zi jumatate. Poate ca nu ar trebui sa ne mai lamentam atat ca de ce nu sunt console...traim vremuri naspa, fiecare retailer, furnizor a facut ce a putut....Da nu sunt de acord cu faptul ca am avut banii blocati 2 luni si ceva, dar din pacate astea sunt circumstantele.
In plus, cine stie cati dintre noi , am luat consola pentru ca suntem fani/gameri/etc sau am cumparat-o doar pentru ca e ultimul gadget si hai sa fim si noi la moda.Nu am nimic cu nimeni, mai ales cand vine vorba de oamenii care fac specula...este fix problema lor.
Altex a incercat sa faca un lucru bun pentru a da sanse mai multora dar nu le-a iesit pentru ca l-au facut pe graba, pe ultima suta de metri. In schimb nu mai sustineti ca nu se pot returna banii, eu personal am primit email in care au scris "În cazul în care nu mai doriți să participați la această extragere, tot ce trebuie să faceți este să dați click pe acest link și vi se vor returna banii".
De asemenea, cereri gen "trebuia ca suma pentru inscriere sa fie de 100 de lei" ar fi dus cu siguranta la mai multi revanzatori de pe OLX care sa investeasca de exemplu 10.000 de lei pentru mai multe sanse de castig.
Si daca tot a venit vorba de OLX si de cei care vand acolo, este doar o problema de cerere/oferta care se va regla ( sau nu ), in functie de stocuri. Cei de pe acest forum sunt cei intr-adevar pasionati dar va rog sa ma credeti ca la nivel de top-management al distribuitorilor au fost sute de telefoane de la toti parlamentarii, sefii de spitale, de CJ-uri plus mii de oameni de afaceri ca sa faca rost de console pentru copiii lor cei putin mai rasfatati.
Cum pare ca managementul Altex a refuzat acest tip de compromis, lucru de multe ori dificil de facut, cel mai probabil acesti domni doritori de Mos-Craciuni cu Console le vor achizitiona de pe OLX. Si poate pentru unii pretul pare mare insa va rog sa ma credeti ca pentru cei de mai sus pretul NU CONTEAZA.