Eu nu am cumparat nimic, dar asta nu inseamna ca ce a facut nu a fost 100% ilegal, tocmai pentru ca tu ca si client, nu ai cumparat o sansa de intrare in tombola ci un produs. Produs pe care cel mai probabil nu-l vei primi, pentru ca in momentul in care ai cumparat acel produs, ai fost informat ca de fapt stai asa, tu ai dat toti banii aia doar ca sa intrii in tombola.

Nu ai dat banii aia in schimbul la absolut nimic si nu inteleg ce tot vrei sa comunici, pentru ca nu-ti iese.

Again - legea spune foarte clar cine are voie sa faca tombole cu taxa de participare, iar ei nu au voie sa faca asa ceva.
Iar regulamentul m-am uitat de cateva ori peste el, inclusiv cu cine se ocupa de asa ceva ca job si radea isteric de cum a fost incropit, cum s-au luat bucati din alte regulamente, unele care nu aveau neaparat legatura cu produsul respectiv si puse acolo doar ca sa acopere cat mai multe "portite".
O alta chestie pe care nu cred ca au vazut-o multi in regulament este partea ca nu isi asuma nicio pierdere - deci daca unul nu-si mai primeste banii inapoi, sorry boss, noi nu ne asumam, scrie in regulament.

Iti respect parerea, chiar daca este gresita (si nu pentru ca o consider eu gresita, ci pentru ca asa demonstreaza legea) asa ca nu voi mai continua discutia.