Quote Originally Posted by kaoru View Post
Nu ca nu ar avea departamente care fac previziune de marketing, saracutii nu se asteptau domne, au fost de-a dreptu surprinsi.

Parerea mea e ca au ajuns in punctul asta fix datorita oamenilor care au cumparat si i-au sustinut de-a lungul timpului, oameni care acum isi iau flegme si palme dupa ceafa ca "ce ba nu-ti convine? plangi? hai mars. Nu-ti convine ca exista bisnita? taci."

Incurajam marketingul cu flegme si bisnita, sa nu cumva sa aiba vreunu o parere diferita.
Binenteles ca nu am ce face si o sa stau si o sa inghit c*cat pana la anu, in timp ce Sony face saracutu profit...ca saracutu...nu stia, nu era pregatit, iar toti bisnitarii profita si ei saracutii..ca ce ei exista oricum deci tre sa ii acceptam. Nu ii incurajam si gata am rezolvat-o, nu?

Deci da, pe spinarea oamenilor care unii dintre ei, de fapt foarte multi, fac sacrificii, muncesc si strang din fund sa salveze bani sa cumpere una fair and square - in schimb nu au de unde, iar bisnitarii care invart samsareala in loc sa munceasca sa faca si ei un "ban cinstit"

gen cam ce s-a intamplatdescris in articolul asta/

Mi se pare ca tot justificam orice c*cat ca si cum ar fi normal, in timp ce orice fel de nemultumire trebuie minimizata, ironizata etc.

Da, o sa continui sa arat cu degetul comportamente care mi se par pe fata degradante, si practicile mizere.
Cand e clar vina cuiva asa usor e s-o imparti la toata lumea, sau mai ales s-o arunci direct pe ala care isi exprima nemultumirea. In rest sunt sigur ca Sony si bisnitarii sunt extrem de multumiti. Pentru ei e un succes total lansarea asta.
Ia supara-te dumneata si nu le mai cumpara produsele.

Altele sunt problemele cu adevarat serioase si pentru unii dintre noi este tragedie ca nu avem PS5 pe birou.

Wake up already. Pe aia nu-i intereseaza ca adormi tu cu lacrimi in coltul ochiului pentru ca nu ti-ai primit jucaria. Asta-i un bussiness in care trebuie sa vinzi si sa faci bani, PUNCT.


Sent from my iPhone using Tapatalk