X900H e un televizor foarte reusit intr-adevar, l-am si recomandat pe aici la un moment dat, dar la fel ca toate LCD-urile se foloseste de niste gimmicks ca sa compenseze pentru problemele panoului: software enhancement. In clipa in care ai activat game mode, si cand te joci trebuie sa il pui in game mode, toata procesarea de imagine e dezactivata si se transforma dintr-un televizor bun intr-unul nu tocmai bun. Baiatul care face clipul ala ori nu are nicio treaba cu televizoarele (nu am idee daca se ocupa de televizoare sau tech in general, nu i-am urmarit canalul), ori e platit de Sony sa le faca reclama. Se vede de la o posta ca si-a ales selectia de clipuri astfel incat sa para ca televizoarele arata cam la fel, dar chiar un joc cu masini care are 5 culori pe tot ecranul si un Vortex de 1000 de lei poate sa afiseze corect. Putea pune orice scena din Death Stranding in care apar BTs pentru a testa cum se comporta game mode si concluzia ar fi fost alta.

Cand vine vorba de calitatea imaginii intr-o camera intunecata nu ai cum sa compari un LCD cu un OLED, orice ar vrea unii sa spuna. Ambele tehnologii au avantaje si dezavantaje, iar calitatea imaginii e unul dintre avantajele general acceptate ale OLED-urilor, in timp ce un LCD e mai luminos si nu sufera de burn in.