Quote Originally Posted by MonkY View Post
Sau astepti patch-ul pt. next-gen, si vezi atunci daca e ce te asteptai. Meanwhile, joci versiunea de PS4... de fapt, daca nu te intereseaza povestea, eu cred ca e foarte adevarat statementul de mai sus, cum ca de fapt tu "joci" doar un benchmark.
Toti avem, fie ca suntem constienti de asta sau nu, asteptarea ca odata cu trecerea timpului, jocurile sa evolueze grafic. Nu ma bag la discutii despre platforme diferite ca nu ma intereseaza, ci ma pun in papucii consumatorului de rand care e nemultumit de acest joc: in 2016 am jucat The Witcher 3 pe PS4, iar acum dupa 5 ani de progres tehnologic si dupa ce CDPR a capatat si mai multa experienta, rezultatul e un joc care arata mai mult sau mai putin la fel, doar ca in alt univers. Vorbesc tot de PS4, ca aici am jucat TW3, nu ma intereseaza super PC-uri si consolele fantoma next gen care nu se gasesc nicaieri.

Pe langa asta, oamenii il compara cu Witcher 3 post-patches. Nu stiu cati isi mai amintesc in ce hal a fost si jocul ala lansat pe PS4, insa dupa aproximativ 1 an de patchuri a ajuns sa ruleze bine si sa nu mai prea aiba buguri. Sunt convins ca prin decembrie 2021 si Cyberpunk va fi mult mai okay pe consolele vechi, si probabil va costa mai putin de jumatate.

Edit: Witcher 3 a fost lansat in mai 2015, iar ultimul patch cu schimbari relevante (improved loading times and bug fixes) este 1.31 din noiembrie 2016. Daca istoria ne ajuta sa ne intelegem viitorul, eu as astepta cam un an si jumatate inainte sa arunc cu pietre in Cyberpunk. Si, bineinteles, inainte sa il joc.