Quote Originally Posted by allex1923 View Post
De la TAROM intr-un caz similar am primit compensatii financiare.
De la Tarom, nu de la ANPC. Vezi ca x2 iti da Altex. Acolo poti sa faci reclamatie ptr asta.

Si nu iti mai da nimeni produsul, ca nu mai au. Probabil au ceva la termeni si conditii ca daca nu mai au produsul iti returneaza banii. Si cand trebuie sa plasezi comanda exact casuta aia trebuie sa o bifezi.

Atentie, nu am nimic cu a face reclamatie la ANPC, doar cu modul cum pui problema. Sa iti dea consola, nu banii (de parca o mai au), sau x2 suma de la ANPC (de ce nu x10 sau x100,; daca vrei daune, morale probabil, atunci e treaba de instanta).


Apoi o idee generala ptr toata lumea. Va plangeti de Altex (pe buna dreptate, vb de tombola), Emag si Orange, dar cand e sa puna la vanzare 200 de console sunteti pe site de dimineata si dati refresh. Fiti consecventi totusi, ori refuzati sa mai cumparati de la ei si asteptati pana la anul cand va fi ptr toata lumea, ori stati pe site, si daca prindeti ok, daca nu, la fel (ca e clar ca cei mai multi nu vor prinde). Eventual reclamatie la ANPC daca e groasa, si va vedeti de viata. Si e si o mica ipocrizie, daca prindeati iar altii nu, nu va mai plangeati. Va luati consola si dispareati de aici.

Am citit aproape pagina cu pagina de cand au inceput precomenzile, si e o diperare asa in aer sa se prinda consola. Consumerism at its finest, in care ai senzatia asta ca tb sa cumperi produsul X ACUM! Si eu trec prin asta uneori (tocmai ce am luat Cyberpunk, cand puteam sa mai astept). Nu mai avem simtul rabdarii.


Edit: eu am ce am, ca un mos batran, cu subitul trafic ce a aparut acum pe forum. anii trecuti se punea problema forumului si supravietuirea lui, ca nu era trafic si batea vantul, si acum e vanzoleala pe aici. Macar trafic sa fie (care eventual sa ajute forumul) ca donatii nu prea sunt. Probabil ca sunt un mos acum, ca preferam linistea de atunci