Revin dupa alte cateva ore petrecute in universul Cyberpunk. Nu s-a schimbat nimic din impresiile initiale



- AI imbecil (am reusit sa iau la pumni o hoarda intreaga de "suparati" care trageau in mine... sau pe langa mine/ AI-ul in trafic este dezastru, AI-ul npc-urilor este dezastru - 0 interactivitate)
- Misiuni secundare repetitive si boring
- 90% din cladirile din joc sunt locked - 0 exploring feeling
- M-am saturat sa tot adun scrumiere, pe bune? sunt peste tot, la fel ca si vending machines
- Chiar daca pe trotuare este un numar decent de NPC-uri "on foot", traficul pe stada este aproape inexistent, maxim 3-4 masini si alea conduse de dobitoci. Daca i-ai blocat, stau inauntru si dau din cap pe muzica pana catadicsesti tu sa revii.
- Drop de framerates suparator (chiar si pe PS5) in fistfighting sau gunshooting.
- Bounties si Street Crimes boring si repetitive
- Stealth super op. Sunt Street Crimes unde pot dobora toti inamicii din zona prin Stealth fara probleme, chiar daca sunt la 3 metri unul de altul, 0 AWARENESS
- ...si bineinteles grafica, care-i de rahat si n-are nicio treaba cu ce ni se prezenta in trailere



Concluzionand, cel putin momentan, nu vad rejucabilitatea, nu ma vad explorand in continuare asa cum ma facea sa simt, Witcher. Totul este boring, fad, robotic, lifeless.


Comparatii cu Witcher sau GTA sau RDR2? Sa fim seriosi. Nu se poate compara, nu exista termeni de comparatie.


Si iar ma intreb, cum poti acorda 100/100 sau 90/100? Am doua explicatii:
1. Esti platit
2. Tii cu dintii de codul de reviewer pe care l-ai primit si nu vrei sa-i superi pe baieti pentru colaborari si pe viitor



Culmea este ca si ei au recunoscut ca jocul e pardaf in incercarea de damage control de ieri.


PS: Avem acum optiunea de refund, chiar CDPR ne incurajeaza sa cerem refund daca suntem nemultumiti NUMAI CA, ne blocam in politicile Sony si Microsoft care spun, NU. Umbla vorba prin sat ca CDPR nu ar fi luat legatura cu Sony si Microsoft sa puna la punct treburile, culmea este ca avem deadline pana pe 21 Decembrie.


PS2: Jocul asta GOTY? La cum se prezinta acum? Cred ca a luat-o lumea razna de tot.