Alex Khan, pe GeforceNow poti sa setezi invididual setarile grafice sau are presets (gen jocuri ps4/ps5)? Edit: Am vazut acum. E ca pe PC. Din cate stiu folosesc echivalent ptr rtx 2080 ptr jocurile specifice cu rt (se numeste RTX T10). Ptr altele folosesc echivalent 1080 (Tesla P40) sau echivalent rtx 2060 (RTX T10-8). Cica asta din urma ar fi cea mai slaba.


Anyway, eu l-am inceput cu nomad. Nu faci mare lucru in afara orasului. Am ajuns la training (dupa half a year montage). Combatul hand to hand si cu sword nu e rau ca idee dar se simte greoi. Il compar cu Dying Light de exemplu unde era mai fluid. De fapt si gunplay e greoi. Ptr cine joaca R6 se simte ca intre un 1 speed operator si 2-3 operator (alte jocuri).

Pana la urma eu il joc cu recomandarile DF, plus RT reflection cu DLSS balanced si cat am jucat nu a scazut sub 60 (la 1440p). In training am avut scaderi la 30 (dips). Ma astept ca in oras sa scada sub 60. Am ajuns in punctul in care ptr mine smooth e peste 70-80 fps (ce inteleg prin smooth e ca daca dau repede stg dr nu se creeaza efectul de smear/blur la miscarea camerei, tranzitia e smooth si clara datorita fps mai mare). De asemenea aliasingul e vizibil (si la harta se vede urat cand dai zoom out).