Astia iar vorbesc in necunostiinta de cauza si se intrec pe ei insisi cu fiecare video la cat de nestiutori sunt.
Numai afirmatii eronate fac acolo - Ambient Occlussion eu nici nu cred ca au habar ce inseamna de fapt si care e, cum il vezi.

Parul asta nou nu e pt ca "next gen consoles" ci doar e restrictionat artificial/intentionat pt ele, merge si pe cele vechi fara probleme. Ei tot videoul zic ca nu mai e stranded hair ca in ala vechi, ci ca acum sunt firele de par facute individual - dar asta e fals, e fix tot suvite, doar ca acum sunt mai multe.
Sunt tot niste texturi care au desenate un grup de fire de par, dar acum au o fizica mai buna - dar nu e nimic simulat realtime, e doar bazat pe cateva preset-uri de la ei.
Ei nici n-au vazut, dar suedezii de la Frostbite tocmai au avut luna asta un video pe youtube in care explicau fix cum functioneaza, in detaliu, the upgraded Frostbite hair (care e practic doar un upgrade al versiunii anterioare).
Pentru cine intereseaza sa vada pe bune ce inseamna Frostbite, sa se uite aici.


Also, se pare ca habar n-au ce inseamna sub Surface Scattering si tot il repeta de 10 ori cred, desi fifa 21 nu are asa ceva.
Sub surface scattering e unde poti sa faci iluminare prin piele, prin spatele ei, deci gen e un pic transparent - se vede la urechi, nas si la degete cel mai usor (fifa 21 n-are absolut deloc) - RDR2 si TLOU2 au asa ceva.