Salut si Craciun fericit!

Zilele trecute am comandat un produs de pe Emag doar ca eu eram plecat din localitate cand a sunat curierul ca a ajuns si a preluat tatal meu pachetul. Ei bine, azi am ajuns acasa si cand il desfac, totul ok, dar am realizat ca mai trebuia o cutie. Practic, pe asta pe care o am scrie 1/2 si bineinteles produsul nu este complet fara cealalta cutie. Nu stiu daca cei de la emag au uitat sa trimita, daca s-a pierdut cumva pe "drum" sau daca pur si simplu curierul a uitat sa ii dea tatalui meu si cealaltă cutie. Ma gandeam ca la final de zi poate se sesizau baietii ca totusi au o cutie in plus si nelivrata insa nu am primit niciun apel. Ideea este ca si daca eram sa fiu acasa nici eu nu as fi stiut ca produsul este livrat in 2 cutii, deci tot in situatia asta as fi fost.
Intrebarea mea este daca am vreo sansa sa primesc restul produsului din moment ce eu nu pot demonstra ca nu am ridicat si a 2-a cutie? Azi degeaba am sunat si la emag si la curier si e de inteles. Stiti cumva ce ar trebui sa fac sau cum sa procedez?