Nu inteleg cu ce era diferit daca Sony vindea in magazinul lor online fata de acum cand vinde in magazinul online al altcuiva. Cel mai bine era sa nu puna nicio consola online, ci in magazine fizice cu limita de o consola la om. Statul la coada ramane in continuare cinstit pentru toata lumea, dar asta e problema magazinului. De la Sony ajung la distribuitor, distribuitorul le da magazinelor si e problema fiecaruia cum vinde.

Dupa cum am zis la un moment dat, bisnitarii ar ramane cu ele in depozit si cu portofelul gol daca nu s-ar gasi disperati care sa le cumpere la suprapret, in ciuda faptului ca nu exista nici macar un singur joc care sa nu poata fi jucat si pe old gen la momentul actual, in afara de Cyberpunk.

In fine, ma bucur ca nu am reusit sa iau PS5 la lansare. De ciuda m-am hotarat sa revin la Nintendo dupa ce anul trecut am avut un switch lite si a fost cea mai buna decizie de gamer din viata mea. Joc pentru prima data Super Mario Galaxy si ma simt pe atat de bine dispus dupa fiecare nivel, pe cat de mizerabil m-am simtit dupa ce am terminat TLOU 2. Nu cred ca va putea vreun joc de PS5 sa bata sentimentul asta prea curand.